+95424618515
mail@cihatsimsek.com

Ağaoğlu My Country Sitesi Satılık/Kiralık Lüks Konaklar

Gayrimenkulde Doğru Sonuç-Emlak-Çekmeköy-Taşdelen-Alemdağ-Satılık-Kiralık-Daire-Remax

Ağaoğlu My Country Sitesi Satılık/Kiralık Lüks Konaklar

Çekmeköy Lüks Konut Uzmanı Cihat ŞİMŞEK sizin için derledi. ŞİMŞEK, Ağaoğlu My Country sitesinin tüm bilgilerini bu blog yazısında bir araya getirerek siz değerli okuyucuların dikkatine sunuyor.

Kent yaşamının tüm konforuna sahip olmasına rağmen kentin gürültü ve karmaşasından uzak, modern mimarinin doğa ile ideal uyumunu sunan geleneksel kır evi konseptine sahip Ağaoğlu My Country Sitesi’nin sahip olduğu donanımlara birlikte göz atalım.

Toplam 271 konağın bulunduğu projede konak tipleri ve adetleri şu şekilde…

Zambak B (Tekli-Havuzlu):13

Zambak B (Tekli):20

Zambak C (İkili) :8

Zambak D (Üçüz ortası):22

Lavanta A (İkili) :24

Gelincik D (Üçüz yanı):44

Papatya K (Konak yanı): 28

Papatya K (Konak):56 (28 bahçe, 28 çatı dubleksi)

Papatya G (Konak):56 (28 bahçe, 28 çatı dubleksi)

TV Sistemi

Daire içerisinde bulunan bütün anten prizlerinden digiturk (MDU5) ve d-smart  (SMART CİTY), 31 adet analog kanal ve 280 adet dijital yayın (QAM)  alınmaktadır. Daire içlerine gelen sinyaller, kayba uğramadan prizlere ulaşmaktadır. 

Diafon Sistemi

Site  B giriş kapısı güvenlik odasında bulunan telefonlarla, Güvenlik personeli ile site sakinleri iletişim kurabilmektedir.

Hidrofor Sistemi

Ağaoğlu My Country sitesinin 2. Ada ortak alanının altında bulunan Hidrofor dairesinde, 230 m3’lük yangın deposu ve hidrofor sistemi, 104 m3 lük İSKİ deposu ve hidrofor sistemi, Su arıtma ve yumuşatma sistemi, 84 m3’lük sulama deposu ve hidrofor sistemi gibi dört farklı sistem mevcuttur.

Jeneratörler

Sitede her biri 750 KW gücünde iki adet jeneratör bulunmaktadır.
Bunlardan birisi B kapısında olup sitenin yarısının (5,6,7. 4. Adanın yarısı) tüm elektriğini karşılamaktadır. C kapısında bulunan diğer jeneratör ise sitenin diğer yarısının (1, 2, 3 ve 4.adanın yarısı) tüm elektrik enerjisini karşılamaktadır.

Bahçe Bakımı

Hizmet firması bünyesinde olup, 7 bahçevan ile tüm site ortak alanların bakımları yapılmaktadır. 

Ortak Havuzlar

Site içerisinde 6 adet açık havuz mevcuttur. Ada içlerinde bulunan havuzların boyutları 16X8x1.40 m dir. Havuzların bakımı için uzman personel tarafından yaz aylarında olmak üzere her gün ph, clor değerleri ölçülmekte ve havuz sezonu boyunca her ay periyodik olarak laboratuarda su tahlilleri yaptırılmaktadır.

Temizlik

Hizmet firması bünyesinde, 7 temizlik personeli, konak temizlikleri, otoparklar, yollar ve bütün ortak alanların temizliğini yapmaktadır.

Güvenlik

Ağaoğlu My Country’de 3 kapı olup, girişler sadece B kapısından yapılmaktadır ve 18 güvenlik personeli ile hizmet verilmektedir.

Yangın Söndürme Teçhizatları

Konak içlerinde, yangın alarm sistemi ve yangın butonları bulunmaktadır. Her konak bodrum katında ve kapalı otoparklarda tahsis olduğu konak sayısı kadar yangın söndürme dolabı bulunmaktadır. Bu dolap içlerinde 6 kg yangın söndürme cihazı ve yangın hortumu bulunmaktadır.

Site içinde ise 8 adet yangın hidrandı bulunmakta ve bu hidratlara yangın esnasında takılacak 2 adet 30 metrelik tekerlekli hortumlar B ve C kapılarındaki yangın istasyonlarında konuşlandırılmıştır. Yangın istasyonlarının her birinde kova (6), kazma (2), kürek (2), balta (2), çengel (2), 12 kg ysc (2) ve 50 kg tekerlekli ysc (2) bulunmaktadır. Ayrıca teknik personel odasında bir adet yüz maskesi bir adet oksijenli yangın maskesi bulunmaktadır.

Site Yaşam Kuralları

Ağaoğlu My Country sitesinin resmi internet sayfasında sitenin yaşam kurallarını bulmak mümkün. Sitenin internet sayfasından bu gün bile ulaşma imkanına sahip olduğunuz yaşam kurallarını yine aynı sayfada yer aldığı gibi sizin için buraya da alıntı yaparak yer veriyorum.

Taşeron çalıştırma kuralları;

Daire içlerinde veya bahçesinde taşeron/işçi çalıştırmanın müsaade edildiği zamanlar “Hafta içi 09:00-17:30, Cumartesi 12:00-16:00 arasındadır. Pazar ve Resmi tatillerde çalışmaya müsaade edilmemektedir.

Taşınma veya taşeron/işçi çalıştırılması esnasında, site ortak mallarına herhangi bir zarar verilmesi o mahallin kirletilmesi durumunda, bu zararın karşılanmasını site sakini üstlenecektir. Konaklarda taşınma esnasında asansörler kullanılamaz.

Kendisine tahsis edilmiş bahçe alanında yaptırılacak herhangi bir düzenleme öncesinde yönetime bilgi verilmesi ve Yönetim Kurulunun onayının alınması gerekmektedir.

Havuz kulanım kuralları;

Ortak havuzların kullanılması konusunda; havuz kullanım saatlerine riayet edilmesi (09:00-20:00),

Yüzme bilmeyenlerin havuza girmemeleri,

Havuza girmeden önce mutlaka duş alınması,

Havuz kenarlarında günlük kıyafetler ve ayakkabılar ile dolaşılmaması,

Havuza şort/mayo haricinde farklı kıyafetlerle girilmemesi,

12 yaşından küçük olan çocukların ebeveynleri olmandan havuza girmemelerine dikkat edilmesi,

Havuz kenarlarına yiyecek getirilmemesi,

Havuz kenarlarına evcil hayvan getirilmemesi,

Havuzda diğer sakinleri rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşulmaması veya rahatsız edici davranışların yapılmaması önemle rica edilmektedir.

Araç park kuralları;

Araçlar villa önlerindeki veya konak altlarındaki kapalı otoparklarda dairelere tahsis edilmiş park alanları haricinde hiçbir yere park edilemez.

Çeşitli genel kurallar;

Konak ortak alanlarında daire kapınızın önünde ayakkabı, terlik, bisiklet, çöp sepeti vs. bırakmayınız.

Çöplerinizi sabah 09:00 ila öğlen 14:30 saatlerinde ağzı kapalı kalın çöp poşeti ile villanıza ait, ya da konağınızın bodrum katında bulunan konağınıza ait çöp kovalarına bırakınız. Kesinlikle daire önüne poşetlerle çöp bırakmayınız. Daire önüne konan çöpler, konak içerisinde kötü koku, çeşitli haşere ve böcek üremesine etken olmaktadır. Konak temizlik görevlisinin çöpü alma görevi sadece konağa ait çöp kovasının içerisindeki çöpü almakla sınırlı olup kapı önlerine bırakılan çöpleri almakla yükümlü değildirler.

Pencere ve balkonlardan (bilhassa konaklarda)  halı, kilim, çarşaf vs. silkelemeyiniz, asmayınız.

Villa-konak camlarına veya kapılarına satılık-kiralık vb. reklamlar asmayınız.

Köpek besleyen sakinlerin sorumluluklarını tamamen yerine getirmeleri gerekmektedir. Köpekleri dolaştırırken pisliklerinin yollarda ve bahçelerde bırakılmaması, kulübelerinin temizliklerine özen gösterilmesi, havlamaları ile komşularını rahatsız eden köpekler için gerekli önlemlerin mutlaka alınması gerekmektedir. 

Ağaoğlu My Country sitesinin konaklarından bir konak satın almak, satmak, kiralamak veya kiraya vermek için lütfen iletişime geçin..


“Gayrimenkulde Doğru Sonuç”

Cihat ŞİMŞEK
0542 461 85 15
cihat@remaxtrend.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir